Organization Calendar (London Devilettes)

PrintOrganization Calendar
<< PrevFeb 17, 2019-Mar 02, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Feb 17Feb 18Feb 19Feb 20Feb 21Feb 22Feb 23
Atom - #2 - AtoMc White - Port Colborne
Peewee - #5 - Canadian Tire Silver Stars - 21th Annual Oakville Hornets HL Tournament (1819088)
Atom - #6 AtoMc Blue - Oakville Hornets
Novice - #5- Timbits Green (Jennison) - Oakville Hornets 21st Annual House League Tournament
Bantam A - 620 (Kerr) - LLFHL Playoffs - Round 1
Peewee BB -663 - Lower Lakes Playoffs Round 1
Bantam A - 648 (Dodgson) - 1st Round Playoffs
Peewee BB -663 - OWHA Provincial Playdowns
Novice B-666 - Playoff Round One
Peewee B-650 - Playoff Round One
Bantam BB-638 - First Round of Lower Lakes Playoffs
Bantam A - 620 (Kerr) - OWHA PLAYDOWNS
Bantam BB-638 - OWHA Provincial Playdowns
Midget AA-611 - LL Round 1
Midget BB-656 - Lower Lakes Round 1
Atom A-628 - OWHA Provincial Playdowns
Midget A-647 (Simmons) - Playoff Round 1
Atom B-608 - LLFHL Playoffs Round 1
Bantam A - 648 (Dodgson) - 2nd Round Playoffs
Bantam BB-638 - Second Round of Lower Lakes Playoffs
Midget AA-611 - Playdowns
Midget BB-656 - OWHA Playdowns
Atom AA-629 - 2nd Round of playoffs begin
Atom B-608 - Provincial Playdowns
Midget A-647 (Simmons) - Round 2
DS Teams
Novice DS
9:00 AM-9:50 AM
Practice
HL Development
HL Development (TPH)
11:00 AM-11:50 AM
Practice
Atom AA-629
11:00 AM
@ Burlington Barracudas
Midget A-654 (Pryce-Noiles)
11:30 AM
@ London Devilettes
Novice B-666
11:30 AM-1:00 PM
Practice
Peewee BB -663
11:45 AM
vs. Bluewater Hawks
HL Development
HL Development (TPH)
12:00 PM-12:50 PM
Practice
Int AA
Junior Devilettes 18-19
12:00 PM
@ Mississauga Chiefs
DS Teams
Atom DS
12:45 PM
vs. Hamilton Hawks
Tyke
1:00 PM-1:50 PM
Practice
Midget BB-656
3:30 PM
@ Lakeshore Lightning
DS Teams
Peewee DS
6:00 PM
@ Cambridge Roadrunners
Midget/Inter
#04 - Reality Dreams Financial WHITE (Beaver)
7:30 PM
vs. Midget/Inter - #05- WSCLS BLUE (Rollings)
Midget/Inter
#01 - Camera Canada SILVER (Fieldhouse)
7:45 PM
vs. Midget/Inter - #03- Westminster Mutual ORANGE (Brown)
Midget AA-611
8:00 PM
@ Kitchener Lady Rangers
Midget/Inter
#02- Play it Again Sports RED (VandeHaar)
8:30 PM
vs. Midget/Inter - #06- Palasad GREEN (Bhabha)
Novice B-666
4:45 PM-5:35 PM
Practice
Atom B-608
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Atom A-628
5:45 PM-6:45 PM
Practice
Int AA
Junior Devilettes 18-19
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Atom AA-629
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Peewee B-650
6:45 PM-7:45 PM
Practice
Peewee AA-602
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Bantam A - 620 (Kerr)
7:45 PM
vs. St. Thomas Panthers
London-WF-Tony's [Playdowns]
Midget AA-611
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Midget A-654 (Pryce-Noiles)
9:15 PM
vs. Bluewater Hawks
Novice
#1- Timbits Orange (Gingerich) & #4- Timbits Blue (Wilson)
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Novice
#3- Timbits White (Brimmell)
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Bantam A - 648 (Dodgson)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Peewee A -617
5:45 PM-6:15 PM
Dryland
Peewee BB -663
5:45 PM-6:45 PM
Practice
Novice
#2- Timbits Red (Dale) & #5- Timbits Green (Jennison)
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Atom
#4 - AtoMc Red & #3 - AtoMc Yellow
6:30 PM-7:20 PM
Shared Practice
Int AA
Junior Devilettes 18-19
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Peewee A -617
6:45 PM-7:45 PM
Practice
Atom
#5 AtoMc Silver & #6 AtoMc Blue
7:00 PM-7:50 PM
Shared Practice
DS Teams
Atom DS
7:00 PM
@ Kitchener Lady Rangers
Bantam BB-638
7:00 PM
vs. Belmont-Aylmer-Dorchester Blazers
Atom
#1 - AtoMc Black Ninjas & #2 - AtoMc White
7:30 PM-8:20 PM
Shared Practice
Int AA
Junior Devilettes 18-19
7:30 PM-8:30 PM
Dryland
Bantam AA-637
7:45 PM
vs. Belmont-Aylmer-Dorchester Blazers
Bantam
#4 - Canadian Tire ORANGE (Gostis) & #3- Candian Tire RED (Arnos)
8:00 PM-8:50 PM
Shared Practice
Bantam
#1 - Canadian Tire GREEN (Carroll) & #2- Canadian Tire WHITE (Harkness)
8:30 PM-9:20 PM
Shared Practice
Midget BB-656
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Midget/Inter
#05- WSCLS BLUE (Rollings)
9:00 PM
vs. Midget/Inter - #02- Play it Again Sports RED (VandeHaar)
Midget A-647 (Simmons)
9:15 PM-10:45 PM
Practice
Peewee AA-602
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Atom B-608
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Atom AA-629
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Peewee B-650
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Midget AA-611
7:00 PM
vs. Bluewater Hawks
Peewee
#1-Canadian Tire Green Ninja Turtles
7:30 PM
vs. Peewee - #5 - Canadian Tire Silver Stars
Peewee
#6 - Canadian Tire Red Roosters & #2- Canadian Tire White Out
8:00 PM-8:50 PM
Shared Practice
Peewee
#3 - Canadian Tire Blue Lightning
8:30 PM
vs. Peewee - #4- Canadian Tire Orange Crushers
Midget/Inter
#04 - Reality Dreams Financial WHITE (Beaver)
9:00 PM
vs. Midget/Inter - #01 - Camera Canada SILVER (Fieldhouse)
Midget A-647 (Simmons)
9:15 PM
@ St. Thomas Panthers
Midget/Inter
#06- Palasad GREEN (Bhabha)
9:30 PM
vs. Midget/Inter - #03- Westminster Mutual ORANGE (Brown)
Novice B-666
4:45 PM-5:35 PM
Practice
Atom A-628
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Peewee A -617
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Peewee BB -663
5:45 PM-6:45 PM
Practice
Int AA
Junior Devilettes 18-19
5:45 PM-7:15 PM
Practice
Midget A-654 (Pryce-Noiles)
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Bantam A - 648 (Dodgson)
6:45 PM
vs. Bluewater Hawks
London-WF-Tony's [Playdown]
Bantam A - 620 (Kerr)
7:00 PM
@ Woodstock Wildcats
Bantam BB-638
7:30 PM-8:20 PM
Practice
Midget A-647 (Simmons)
7:30 PM
vs. St. Thomas Panthers
Peewee B-650
8:00 PM
@ West Oxford Inferno
Midget BB-656
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Bantam AA-637
8:15 PM
vs. Bluewater Hawks
Midget AA-611
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Peewee BB -663
7:00 PM
vs. Bluewater Hawks
Int AA
Junior Devilettes 18-19
7:30 PM
@ Cambridge Rivulettes
Novice
#1- Timbits Orange (Gingerich) & #3- Timbits White (Brimmell)
11:00 AM-11:50 AM
Shared Practice
Atom AA-629
11:00 AM
@ Stoney Creek Sabres
Atom A-628
11:15 AM
vs. St. Thomas Panthers
Novice
#4- Timbits Blue (Wilson)
12:00 PM
vs. Novice - #2- Timbits Red (Dale)
Peewee AA-602
12:15 PM
vs. Wilmot Wolverines
Tyke
1:00 PM-1:50 PM
Practice
DS Teams
Novice DS
1:00 PM
vs. Ancaster Avalanche
Atom
#3 - AtoMc Yellow
1:30 PM
vs. Atom - #4 - AtoMc Red
Atom
#5 AtoMc Silver
2:00 PM-2:50 PM
Practice
Peewee A -617
2:15 PM
vs. Lakeshore Lightning
Atom
#1 - AtoMc Black Ninjas
2:30 PM
vs. Atom - #2 - AtoMc White
Peewee
#2- Canadian Tire White Out
3:00 PM-3:50 PM
Practice
Midget BB-656
3:00 PM
@ Woodstock Wildcats
Peewee
#3 - Canadian Tire Blue Lightning
3:30 PM
vs. Peewee - #1-Canadian Tire Green Ninja Turtles
Atom B-608
3:35 PM
@ Bluewater Hawks
Bantam
#3- Candian Tire RED (Arnos)
4:00 PM
vs. Bantam - #1 - Canadian Tire GREEN (Carroll)
Peewee
#4- Canadian Tire Orange Crushers
4:30 PM
vs. Peewee - #6 - Canadian Tire Red Roosters
Peewee BB -663
4:45 PM
@ Bluewater Hawks
Bantam AA-637
4:45 PM-6:15 PM
Practice
Bantam
#4 - Canadian Tire ORANGE (Gostis)
5:00 PM
vs. Bantam - #2- Canadian Tire WHITE (Harkness)
Bantam A - 648 (Dodgson)
6:15 PM-7:45 PM
Practice
Midget A-647 (Simmons)
7:00 PM
@ Windsor Wildcats
Midget AA-611
8:45 PM
@ Bluewater Hawks
Feb 24Feb 25Feb 26Feb 27Feb 28Mar 01Mar 02
Peewee - #5 - Canadian Tire Silver Stars - 21th Annual Oakville Hornets HL Tournament (1819088)
Atom - #6 AtoMc Blue - Oakville Hornets
Novice - #5- Timbits Green (Jennison) - Oakville Hornets 21st Annual House League Tournament
Peewee BB -663 - OWHA Provincial Playdowns
Bantam A - 620 (Kerr) - OWHA PLAYDOWNS
Bantam BB-638 - OWHA Provincial Playdowns
Atom A-628 - OWHA Provincial Playdowns
Bantam A - 648 (Dodgson) - 2nd Round Playoffs
Bantam BB-638 - Second Round of Lower Lakes Playoffs
Midget AA-611 - Playdowns
Midget BB-656 - OWHA Playdowns
Atom AA-629 - 2nd Round of playoffs begin
Atom B-608 - Provincial Playdowns
Midget A-647 (Simmons) - Round 2
HL Development
HL Development (TPH)
11:00 AM-11:50 AM
Practice
Peewee B-650
11:30 AM
vs. Lambeth Lancers
Atom AA-629
11:45 AM
vs. Stoney Creek Sabres
HL Development
HL Development (TPH)
12:00 PM-12:50 PM
Practice
Bantam A - 648 (Dodgson)
12:30 PM
vs. Stratford Aces
DS Teams
Atom DS
12:45 PM-1:35 PM
Practice
Bantam A - 620 (Kerr)
12:45 PM
@ Bluewater Hawks
Tyke
1:00 PM-1:50 PM
Practice
DS Teams
Peewee DS
2:30 PM-3:20 PM
Practice
Peewee A -617
3:45 PM
@ Lakeshore Lightning
Atom B-608
4:45 PM
vs. Bluewater Hawks
Midget A-647 (Simmons)
5:30 PM
@ Bluewater Hawks
Midget AA-611
5:45 PM
vs. Bluewater Hawks
Midget/Inter
#02- Play it Again Sports RED (VandeHaar)
7:30 PM
vs. Midget/Inter - #03- Westminster Mutual ORANGE (Brown)
Midget/Inter
#04 - Reality Dreams Financial WHITE (Beaver)
7:45 PM
vs. Midget/Inter - #06- Palasad GREEN (Bhabha)
Midget/Inter
#01 - Camera Canada SILVER (Fieldhouse)
8:30 PM
vs. Midget/Inter - #05- WSCLS BLUE (Rollings)
Novice B-666
4:45 PM-5:35 PM
Practice
Atom B-608
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Atom A-628
5:45 PM
vs. Woodstock Wildcats
Int AA
Junior Devilettes 18-19
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Atom AA-629
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Peewee B-650
6:45 PM-7:45 PM
Practice
Peewee AA-602
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Bantam A - 620 (Kerr)
7:45 PM-9:15 PM
Practice
Bantam A - 648 (Dodgson)
8:00 PM
@ Stratford Aces
Bantam AA-637
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Midget A-654 (Pryce-Noiles)
9:15 PM
vs. St. Thomas Panthers
Novice
#1- Timbits Orange (Gingerich)
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Novice
#5- Timbits Green (Jennison)
5:30 PM
vs. Novice - #3- Timbits White (Brimmell)
Bantam A - 648 (Dodgson)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Peewee A -617
5:45 PM-6:15 PM
Dryland
Peewee BB -663
5:45 PM-6:45 PM
Practice
Novice
#4- Timbits Blue (Wilson) & #2- Timbits Red (Dale)
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Atom
#2 - AtoMc White & #4 - AtoMc Red
6:30 PM-7:20 PM
Shared Practice
Int AA
Junior Devilettes 18-19
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Peewee A -617
6:45 PM-7:45 PM
Practice
Bantam BB-638
7:00 PM
vs. Bluewater Hawks
Atom
#6 AtoMc Blue
7:00 PM
vs. Atom - #5 AtoMc Silver
Atom
#1 - AtoMc Black Ninjas & #3 - AtoMc Yellow
7:30 PM-8:20 PM
Shared Practice
Int AA
Junior Devilettes 18-19
7:30 PM-8:30 PM
Dryland
Midget AA-611
7:45 PM-9:15 PM
Practice
Bantam
#3- Candian Tire RED (Arnos) & #1 - Canadian Tire GREEN (Carroll)
8:00 PM-8:50 PM
Shared Practice
Bantam
#4 - Canadian Tire ORANGE (Gostis) & #2- Canadian Tire WHITE (Harkness)
8:30 PM-9:20 PM
Shared Practice
Midget BB-656
8:30 PM
vs. Woodstock Wildcats
Midget/Inter
#06- Palasad GREEN (Bhabha)
9:00 PM
vs. Midget/Inter - #05- WSCLS BLUE (Rollings)
Midget A-647 (Simmons)
9:15 PM
vs. Bluewater Hawks
Peewee AA-602
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Atom B-608
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Atom AA-629
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Peewee B-650
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Peewee
#4- Canadian Tire Orange Crushers
7:30 PM
vs. Peewee - #1-Canadian Tire Green Ninja Turtles
Peewee
#6 - Canadian Tire Red Roosters & #3 - Canadian Tire Blue Lightning
8:00 PM-8:50 PM
Shared Practice
Bantam AA-637
8:00 PM
@ Bluewater Hawks
Peewee
#5 - Canadian Tire Silver Stars
8:30 PM
vs. Peewee - #2- Canadian Tire White Out
Midget/Inter
#02- Play it Again Sports RED (VandeHaar)
9:30 PM
vs. Midget/Inter - #01 - Camera Canada SILVER (Fieldhouse)
Midget/Inter
#04 - Reality Dreams Financial WHITE (Beaver)
9:30 PM
vs. Midget/Inter - #03- Westminster Mutual ORANGE (Brown)
Novice B-666
4:45 PM-5:35 PM
Practice
Atom A-628
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Peewee A -617
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Peewee BB -663
5:45 PM-6:45 PM
Practice
Int AA
Junior Devilettes 18-19
5:45 PM-7:15 PM
Practice
Bantam A - 620 (Kerr)
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Midget BB-656
6:30 PM
vs. Woodstock Wildcats
Bantam A - 648 (Dodgson)
6:45 PM
vs. Woodstock Wildcats
London-WF-Tony's [Playdown]
Bantam AA-637
7:30 PM
vs. Bluewater Hawks
Bantam BB-638
8:00 PM
@ Belmont-Aylmer-Dorchester Blazers
Midget AA-611
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Midget A-647 (Simmons)
8:15 PM
@ London Devilettes
Midget A-654 (Pryce-Noiles)
8:15 PM
vs. London Devilettes
Peewee BB -663
7:00 PM
vs. Bluewater Hawks
Novice
#5- Timbits Green (Jennison)
11:00 AM-11:50 AM
Practice
Novice
#2- Timbits Red (Dale)
12:00 PM
vs. Novice - #1- Timbits Orange (Gingerich)
Peewee BB -663
12:30 PM
@ Detroit Little Caesers
Atom AA-629
12:30 PM
@ Stoney Creek Sabres
Tyke
1:00 PM-1:50 PM
Practice
DS Teams
Novice DS
1:00 PM
vs. Waterloo Ravens
Atom
#2 - AtoMc White
1:30 PM
vs. Atom - #4 - AtoMc Red
Atom
#5 AtoMc Silver
2:00 PM
vs. Atom - #3 - AtoMc Yellow
Atom
#1 - AtoMc Black Ninjas
2:30 PM
vs. Atom - #6 AtoMc Blue
Bantam BB-638
2:45 PM
@ Bluewater Hawks
Peewee
#3 - Canadian Tire Blue Lightning
3:00 PM
vs. Peewee - #4- Canadian Tire Orange Crushers
Int AA
Junior Devilettes 18-19
3:15 PM-5:15 PM
Practice
Peewee
#5 - Canadian Tire Silver Stars
3:30 PM
vs. Peewee - #2- Canadian Tire White Out
Bantam AA-637
3:45 PM
@ Bluewater Hawks
Bantam
#3- Candian Tire RED (Arnos)
4:00 PM
vs. Bantam - #4 - Canadian Tire ORANGE (Gostis)
Peewee
#1-Canadian Tire Green Ninja Turtles
4:30 PM
vs. Peewee - #6 - Canadian Tire Red Roosters
Bantam
#2- Canadian Tire WHITE (Harkness)
5:00 PM
vs. Bantam - #1 - Canadian Tire GREEN (Carroll)
Midget A-647 (Simmons)
5:15 PM
vs. Windsor Wildcats
Bantam A - 648 (Dodgson)
5:15 PM
@ Bluewater Hawks
Peewee BB -663
6:00 PM
@ St. Clair Shores Saints
Novice
#4- Timbits Blue (Wilson) & #3- Timbits White (Brimmell)
6:45 PM-8:15 PM
Shared Practice
Midget AA-611
7:00 PM
@ Bluewater Hawks
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from londondevilettes.ca on Saturday, February 23, 2019 at 10:18 PM